| Remote Control Distance | ≤100m |
|---|---|
| Motor Type | AC Motor |
| Product Name | Industrial Door Openers |
| Opening Force | 800N |
| Closing Speed | 0.6m/s |
| Power | 750W |
|---|---|
| Motor Type | AC Motor |
| Material | Aluminum Alloy |
| Voltage | 110V/220V |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 110V/220V |
|---|---|
| Operating Temperature | -20℃~+50℃ |
| Opening Speed | 1.2m/s |
| Product Name | Industrial Door Openers |
| Closing Speed | 0.6m/s |
| Product Name | Industrial Door Openers |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Motor Type | AC Motor |
| Operating Temperature | -20℃~+50℃ |
| Remote Control Distance | ≤100m |
| Product Name | Garage Door Opener |
|---|---|
| Model Number | Pro Line 1200F |
| Lifting Force | 600N/800N/1000N/1200N |
| Door Area | 10㎡/12㎡/14㎡/16㎡ |
| Motor Power | 200W/235W/245W/260W |
| Product Name | Sectional Garage Door Opener |
|---|---|
| Model Number | Pro Line 1000F |
| Lifting Force | 600N/800N/1000N/1200N |
| Door Area | 10㎡/12㎡/14㎡/16㎡ |
| Motor Power | 200W/235W/245W/260W |
| Product Name | Sectional Garage Door Opener |
|---|---|
| Model Number | Proline F |
| Lifting Force | 600N/800N/1000N/1200N |
| Door Area | 10㎡/12㎡/14㎡/16㎡ |
| Motor Power | 200W/235W/245W/260W |
| Product Name | Garage Door Opener |
|---|---|
| Model Number | Pro Line 1200F |
| Lifting Force | 600N/800N/1000N/1200N |
| Door Area | 10㎡/12㎡/14㎡/16㎡ |
| Motor Power | 200W/235W/245W/260W |
| Product Name | Overhead Door Garage Door Opener |
|---|---|
| Model Number | CK300AC |
| Power Supply | 220V/50Hz;110V/60Hz |
| Motor Power | 260W |
| Maximum Weight Of Door | 300Kg |
| Power Input | 235W |
|---|---|
| Input Voltage | 220-240V AC,50/60Hz |
| Max.pulling Force | 800N |
| Radio Frequency | 433.92 MHz Or Other On Request |
| Relative Humidity | <90% |