| Power Supply | 220V/50Hz;110V/60Hz |
|---|---|
| Motor Power | 280W |
| Gate Moving Speed | 11-13m/min |
| Maximum Weight | 600kg |
| Remote Control Distance | ≥30m |
| Product Name | Sectional Garage Door Opener |
|---|---|
| Model Number | Proline 1000F |
| Lifting Force | 600N/800N/1000N/1200N |
| Door Area | 10㎡/12㎡/14㎡/16㎡ |
| Motor Power | 200W/235W/245W/260W |
| Power Supply | 220V/50Hz;110V/60Hz |
|---|---|
| Motor Power | 280W |
| Gate Moving Speed | 11-13m/min |
| Maximum Weight | 600kg |
| Remote Control Distance | ≥30m |